Orientalny chustecznik

Cześć!

Dzisiejsza praca to wzór klasycznego decoupage. Na górze serwetka została przyklejona metodą "na żelazko", pociapana pastą postarzającą oraz wielokrotnie lakierowana.

Przecierany dół w pierwszej kolejności został pomalowany białą farbą kredową, następnie przetarłam powierzchnię świeczką a na sam koniec niebieska farba. Po wyschnięciu, drobnym papierem ściernym 180 delikatnie zeszlifowałam warstwę farby tak aby uzyskać efekt "przecierek".
Tajemnicą moich idealnie gładkich i błyszczących powierzchni jest papier ścierny. Po kilku warstwach lakieru szlifuję powierzchnię papierem ściernym o gradacji 180. Następnie nakładam jeszcze kilka warstw lakieru i używam papieru ściernego wodnego o graduacji minimum 320. Ten rodzaj papieru jest używany na mokro, po prostu moczymy go przed użyciem.Moją pracę ozdobiłam przepięknymi dekorami ze sklepu Eko-Deco
Muszę stwierdzić, że jeśli chodzi o ozdabianie są niezwykle trwałe, nałożyłam na nie dwie warstwy bejcy, pastę postarzającą, trochę białej farby, dwie warstwy lakieru i jeszcze na koniec preparat do efektu 3d i nic się nie stał :)

W pracy użyłam:


1 komentarz :

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka